Guitar2019 - MyGuitars

Ján Mereš My Guitars
Prejsť na obsah

Guitar2019

Gitaru som začal plánovať pár rokov dozadu. Vtedy som mal viac návrhov.
Konečný návrh som preniesol na PC do kriviek. V OBI som kúpil smrekové hranoly 46x46x1000mm. Narezal som ich na polovicu a postupne lepil dokopy.
Telo gitary som dal vyfrézovať podľa kriviek. Vyrobil som si formy na frézovanie a vyfrézoval som otvory pre snímače, tremolo, krk atď. Pomocou rašple na drevo som vytvaroval šikminy. Následne som vybrúsil telo gitary šmirgľami.
Krk som použil značky Boston, tzv veslo - kúpený v http://www.jimmymarket.eu/.
Navrhol som tvar hlavy krku, vyrezal a vybrusil. Taktiež som stenčil krk, zdal sa mi moc hrubý.

Gitaru som komplet poskladal, aby som nemusel skrutkovať keď bude telo nalakované. Keď som bol spokojný, znovu som ju rozobral.

Telo som nastriekal striekacím tmelom, po zaschnutí Plničom. Telo sa vyleštilo vodnými jemnými šmirgľami. Niekoľkokrát som prestriekal telo aj krk čiernym nitrocelulózovým lakom, následne vyleštenie a viackrát striekal vysokolesklým nitrocelulózovým lakom - kúpený na https://augustinus.sk/. Po dôkladnom preschnutí prišlo leštenie vodnými šmirgľami č. 2500 pomocou vybračnej brusky. Zistil som, že aj keď som sa ako snažil, po ručnom brúsení zostávali jemné škrabance. Telo aj krk som potom vyleštil do lesku - systém malá ručná vŕtačka s nástavcami na leštenie + leštiace pasty.

Gitaru som poskladal. Použil som aktívne snímače EMG 81 a 85 KFK + PA2 systém - kúpené na https://www.eplay.sk/. Tieto sú napájané 9V batériou, na zadnej strane sa spravil otvor na púzdro pre batériu. Dal som aj malý vypínač na baterku  /neni nutné, keď sa vytiahne kábel z gitary, vypne sa aj batéria/.
Jednotlivý hardware, vrátane tremola Floyd Rose som kupoval na https://shop.sollerguitars.com/. Toto tremolo si vyžaduje namontovať na krk zámok strún. Zadné plastové kryty som vyrezal z čierneho plastu.

Gitaru som nastavil a vyladil.
Ako nastaviť gitaru : https://www.muziker.sk/ako-nastavit-gitaru.
Mereš 2020
Návrat na obsah