Guitar2020a - MyGuitars

Ján Mereš My Guitars
Prejsť na obsah

Guitar2020a

Fender Telekaster je klasika.
Telo gitary som kúpil v https://www.muziker.sk/, práve bola v akcii, no nekúp to. Len sa mi na nej nepáčila hrúbka tela, 40mm. Originálne Telekastre majú hrubku tela 45mm. Topoľové  drevo tiež neni práve rezonančné, ale na el.gitare to až tak nevadí. Musel som vŕtať diery na úchyty strún.
Gitaru som plánoval vyrobiť čo najlacnejšie. Krk, snímač ku krku a elektroniku som kupoval na Wish. Ladiace mechaniky a snímač ku krku značky DiMarzio mi zostali z predošlého projektu.

Telo som dôkladne vybrúsil a vyleštil. Namoril som ho vodným moridlom švédska červená, 3x aby bola sýtejšia farba. Po zaschnuti som jemne prebrúsil.
Na povrchovú úpravu som použil TruOil. Musel som dať veľa vrstiev aby som prekryl póry dreva. Toto je potrebné nechať tvrdnúť minimálne dva týždne. Povrch som vybrúsil vybračnou brúskou vodným šmirglom č.2500. Treba opatrne, aby sa neprebrúsil lak až na drevo. Lak som vyleštil leštiacimi pastami.

Krk typu Telekaster som takisto povrchovo upravil ako telo. Nálepku decal “Fender Telekaster” som kúpil na nete. Decal sa uvoľní vo vode a prenesie na plochu. Po zaschnutí sa niekoľkokrát prelakuje a potom sa zaleští tak aby nebolo vidieť hrany decalu.

Gitaru som poskladal, nastavil som menzuru a dohmat a nakoniec vyladil.
Mereš 2020
Návrat na obsah